.
A zene örömforrás.
Élvezet játszani és hallgatni.
Lehet rá...
A DISCO-val kapcsolatos témakörök, szócikkek készítése, javítása, bővítése és feltöltése folyamatosan történik.
Készül a Magyar diszkótörténet is, ami elsőként foglalja össze a hazai lemezbemutatás kialakulásának és fejlődésének hiteles történetét az 1970-es évektől napjainkig.
Tehát ami már megtalálható a ZENCI-ben, az egyelőre csak töredéke, vázlata a teljes tartalomnak.
Dj, disk jockey, deejay, lemezlovas, hanglemez-bemutató, lemezgazda...; önálló szakma, mûvészet, a zene interpretálásának, alkotásának legújabb, legmodernebb képviselõje.
A dj munkája különféle tevékenységekbõl áll össze. Ezekhez képességek, zenei érzék, jó kommunikációs készség, sokrétû tudás, általános és szakmai ismeretek, gyakorlat, zeneanyag és felszerelés szükséges.
Az úgynevezett hagyományos" (szövegelõ, bulis) diszkóprogramban a dj szórakoztató és kommunikációs készsége, szövegének zenével való összhangja, hangulata, tartalma dominál.
Azonban legalább alapszintû mixelési tudás ehhez is szükséges.
Magyarországon kifejezetten ezzel a stílussal alakult ki a disco, és hosszú évekig csak ezt alkalmazták.
A "technikás" produkcióknál a helyszínen megvalósított mixelés, a zenék -ritmusban, hangszínben, hangnemben történõ- keverése a lényeg. Legalább alapszintû mikrofonhasználati tudással is rendelkezni kell.
Ez a stílus vette át a vezetést többek közt azért, mert az újabb zenei irányzatok és szórakozási szokásai ezt igényelték.
Az a dj, aki egyaránt jól tud "hagyományos" és "technikás" programot elõadni, "univerzális"-nak nevezhetõ.
A dj-knek legalább akkora rajongótábora lett, mint azoknak a zenészeknek, akiknek a számait leforgatták; bekerültek a sztárok világába.
Akár klubban, akár rádió- vagy lemezstúdióban dolgozik, a jó dj a szórakoztató- és zeneipar meghatározó alakja lett.
►discozene, disco, disc jockey-k, DMC, A-kategória