Lehet szóló, páros, csoportos, formáció. Ez utóbbi leírása:
[[A kategória alapja]] a hip - hop tánc: pattogó, lüktetõ, laza, a táncteret bejáró mozdulatokkal egyéni stílusban bemutatott produkció, amely rengeteg különbözõ új stílust foglal magába, pl. hype tánc, new jack swing, jamming, stb., kiegészítve kreatív mozdulatokkal, mint például megállások, tréfák, villanások, gyors mozdulatok. a hip-hopot tipikusan nyolcadokban táncolják, ugró és különbözõ erõelemekkel dúsítva. A break tánc akrobatikus elemei csupán a tánc színesítésére szolgálnak. Megengedettek továbbá az úgynevezett félakrobatikus hip-hop elemek (gátülés, térdforgás, derékcsavar stb.), valamint néhány elektric boogie mozdulat, de ezek nem dominálhatnak. Nem megengedettek azonban az [[akrobatikus]] [[elemek]], továbbá az [[emelések]] sem.
A formációk saját zenére táncolnak, melynek idõtartama 2.30 - 4.00 perc, tempója 24 / 28 mpm, ami 104 / 112 bpm (kb. 14- szer 8 ütem percenként) A zenét a produkció jellegéhez, hangulatához célszerû kiválasztani.ügyelni kell a gondos és pontos vágásokra, a végpóz és a zene befejezõ részének összhangjára.
A táncosoknak együtt kell táncolniuk, nem egyenként külön - külön. Törekedniük kell arra, hogy a szinkronban táncolt részek és az ötletesen variált kombinációk ( közös részek - egymás mögé és mellé rendezõdések, esetleg kézfogások , összeütések stb. mellett a" kövesd a vezetõt", árnyék, tükör, és hasonló érdekes megoldások ) egyensúlyban legyenek egymással kb. 50-50 %-os arányban. A produkcióban lehetnek szóló részek , de ajánlatos ezek idõtartamát minimálisra csökkenteni,hisz fõként a csoport egészének munkáját értékeli a zsûri.
A táncosok kisugárzása, arcjátéka és a nézõkkel való kapcsolattartása mind a produkció színvonalát emelik. Fontos az ötletes kezdõ- és végpóz kitalálása, amely szinte keretbe foglalja, kerek egésszé formálja a bemutatott táncot.